Žáci v ZŠ Radlická mají novou tělocvičnu

16/09/2010

Zástupci městské části Praha 5 dnes slavnostně zahájili a předali do provozu novou tělocvičnu v základní škole Radlická. Nová tělocvična poslouží nejen hráčům halových sportů, jako jsou volejbal, nohejbal nebo vybíjená, ale díky jejím rozměrům bude vhodná i k provozování prostorově náročnějších kolektivních sportů jako basketbal, házená nebo floorbal. Výstavbu nové tělocvičny realizovala MČ Praha 5 za finanční podpory MHMP.

„Nová tělocvična vyhovuje všem současným potřebám i výukovým a provozním standardům. Díky této stavbě se také podařilo vybudovat ve škole bezbariérový přístupu a v prostorách bývalé tělocvičny jsme mohli otevřít dvě další oddělení mateřské školky,“ popisuje projekt místostarostka MČ Praha 5 Lucie Vávrová. „Ve spolupráci s vedením školy jsme dětem ještě přivezli dárek od naší městské části v podobě nového sportovního vybavení do této tělocvičny.“

Základní škola Radlická sídlí v historické budově z roku 1908 má tři nadzemní a jedno podzemní podlaží. Přístavba z 90. let minulého století má jedno podzemní a čtyři nadzemní podlaží.

Reportáž ze slavnostního otevření naleznete zde

Nová tělocvična je zasazena do prudkého svahu, jehož zabezpečení bylo stavebně náročné, byly zde prováděny kotvené záporové stěny včetně ochrany svahu. Přístavba tělocvičny je samostatný a provozně autonomní objekt, který je s historickou budovou propojen komunikačním jádrem. Součástí novostavby tělocvičny jsou související provozy nutné pro provoz tělocvičny, jako jsou šatny vybavené šatními skříňkami, sociálním zázemím, posilovnou, bytem školníka a technologických zázemím. Nad tělocvičnou vznikl zároveň prostor koncipovaný jako součást odpočinkových ploch školy se stupňovitým hledištěm a zelenou střechou.

V rámci výstavby nové tělocvičny byla ve stávajícím objektu Základní školy Radlická realizována úprava stávajících prostor nevyhovující tělocvičny na dvouprostorové oddělení MŠ s vlastním sociálním vybavením, šatnou a ostatním zázemím. Provoz školky je oddělen od provozu školy a má samostatný bezbariérový přístup z komunikačního jádra nové tělocvičny.

Náklady na výstavbu nové tělocvičny činily přes 95 miliónů korun. Dotace z Magistrátu hl. města Praha činila 30 miliónů Kč.