Výstraha před vydatnými srážkami: aktuální stav

13/09/2024
  • Praha se připravuje na možnou povodňovou situaci, která by mohla nastat v důsledku zvýšeného průtoku na Vltavě. Podle výstrahy ČHMÚ hrozí o víkendu velmi vydatný déšť a silný vítr. V hlavním městě jsou aktivována preventivní opatření, jako je uzavření vrat na Čertovce nebo vyklízení náplavek.
  • Dnes se sešla povodňová komise Prahy 5, která je v pohotovosti a monitoruje situaci na území městské části.
  • Z důvodu nepříznivých povětrnostních podmínek bude od dnešních 15.00 hod. uzavřený Dětský ostrov, a to zatím nejméně do soboty (v neděli podle vývoje situace).
  • V 19.00 hod. se uzavřou vltavské náplavky pro vstup veřejnosti. Zároveň žádáme všechny řidiče, aby do té doby z náplavek odvezli svoje vozidla, jinak budou odtažena. Odstraněny musí být i veškeré ostatní předměty, které by mohly odplavat, jako jsou třeba kontejnery a popelnice.
  • Dnešní farmářské trhy na Andělu se nekonají.
  • Žádáme občany, aby dbali zvýšené opatrnosti při pohybu kolem vodních toků, při vstupu do parků a výskytu poblíž stromů, které mohou v důsledku podmáčeného terénu spadnout.
  • Prosíme také o uposlechnutí případných dalších pokynů povodňových orgánů, policie a Hasičského záchranného sboru.

Aktuální vodní stav na stanici v Chuchli můžete sledovat zde.