Vyjádření starosty Ing. Pavla Richtera ke včerejší tragédii v Motolském potoce

10/06/2018

V první řadě bych chtěl vyjádřit upřímnou soustrast pozůstalým, jedná se o obrovskou tragédii. Zmíněnou část potoka spravuje odbor ochrany životního prostředí pražského magistrátu, nikoli radnice Prahy 5, proto si hned v pondělí na magistrátu domluvím schůzku, abychom společně zjistili, jestli je možné podniknout v oblasti motolského potoka bezpečnostní opatření, která zabrání opakování včerejší události. Já osobně zmíněný geocaching provozuji se svými dcerami a tak vím, že někomu nestačí hledání na loukách, ale vydává se do nebezpečných míst, kam někteří umisťují “kešky” kvůli vetší atraktivitě. Proto zkontrolujeme, kde všude jsou na Praze 5 “kešky” umístěny,  abychom zmapovali, jestli mezi nimi nejsou nebezpečná místa a mohli jsme přijmout opatření, která zamezí podobným tragédiím do budoucna.

Ing. Pavel Richter, starosta MČ Praha 5