Veřejnost přispěla do analytické části první fáze studie Motolského údolí, radnice již zná výsledky

27/06/2016

Praha 5 zná výsledky názorů veřejnosti, která se zapojila do analytické fáze projektu urbanisticko – architektonické studie Motolského údolí, resp. do první části, která se zabývá lokalitou Plzeňská – Vrchlického. Nyní budou analytické podklady zohledněny v samotné urbanisticko – architektonické studii i v Koncepční studii veřejných prostranství.

Praha 5 zná výsledky názorů veřejnosti, která se zapojila do analytické části první fáze projektu urbanisticko – architektonické studie Motolského údolí. Ta se v první etapě zabývá lokalitou Plzeňská – Vrchlického, od městského okruhu po osadu Buďánka. „Ateliér nyní zapracuje veškeré analytické podklady do studie. Stejný postup se bude týkat i druhé fáze projektu,“ říká starosta Radek Klíma (TOP 09). Druhá etapa bude řešit území navazující, a to od Buďánek po Bucharovu.

Názor obyvatel bude podkladem i pro samostatnou Koncepční studii veřejných prostranství. V rámci jejího zpracování bude mj. řešena lokalita mezi komunikacemi Plzeňská a Vrchlického (proluky v ulici Hlaváčova) a předprostor Buďánek (křižovatka Plzeňská – Nad Zámečnicí). Studie předloží koncepční, ucelené řešení městského parteru a veřejného prostranství dané lokality. „Studie se stane podkladem pro regulační plán, kterým samospráva může regulovat, resp. ovlivňovat budoucí výstavbu a rozvoj lokality,“ dodává starosta.

V rámci participace a získávání informací bylo možné využít www.facebook.com/motolskeudoli a webové stránky http://motolskeudoli.praha5.cz/, kde byl zároveň k dispozici online dotazník. Lidé své názory mohli říct i během několika setkání přímo v terénu. Facebookové i webové stránky budou dostupné i nadále, především kvůli navazující, druhé etapě projektu.

Urbanisticko – architektonickou studii Motolského údolí zpracovává ateliér A69.