Veřejné setkání k umístění denního centra pro osoby bez přístřeší

24/02/2016

Městská část Praha 5 a Armáda spásy připravily na čtvrtek 25. února setkání s občany, kteří chtějí ovlivnit umístění denního centra pro osoby bez přístřeší na území městské části. „Hovořit budeme mimo jiné o principu poskytování sociálních služeb pro osoby bez přístřeší, efektu a přínosu pro společnost,“ říká zástupce starosty Jan Smetana. Setkání se bude konat od 17.30 hod. v prostorách zasedací místnosti zastupitelstva městské části, Štefánikova 13, 15.

Radnice MČ představí současnou situaci a seznámí občany s koncepcí poskytování sociálních služeb pro osoby bez přístřeší. Pozvání přijali i přední odborníci v dané problematice:

• PhDr. Tomáš Klinecký, ředitel odboru zdravotnictví, sociální péče a prevence, Magistrát hl.m. Praha
  • PhDr. Pavel Pěnkava, vedoucí oddělení sociální prevence ÚMČ Praha 1
  • Bc. Michaela Skopová, vedoucí sociálních služeb Armády spásy
  • Aleš Strnad, DiS., vedoucí terénního programu NADĚJE
  • za MČ Praha 5 vystoupí Mgr. Šárka Kysilková, vedoucí Odboru sociální problematiky ÚMČ P5 a Mgr. Jan Smetana, místostarosta MČ Praha 5.

Program:

• Představení principu poskytování sociálních služeb pro osoby bez přístřeší, jejich efekt a přínos pro společnost
  • Prezentace stavu a počtu osob bez přístřeší vyskytujících se na území městské části Praha 5
  • Jednání ve věci umístění nízkoprahového denního centra v objektu v Klikaté ulici v Jinonicích bylo zastaveno. Důvodem je uplatňování restitučního nároku na nemovitost.
  • Společná diskuze, podněty, náměty, dotazy

Setkání bude moderovat Ing. Pavel Halla, redaktor publicistiky z Českého rozhlasu Plzeň.