V Portheimce začne výstava “Michal Bačák + DESIGN”

27/09/2024

V Galerii Portheimka se pod vedením kurátora Petra Hájka připravuje nový výstavní počin. Vernisáž ve čtvrtek 3. října otevře přehlídku děl kreslíře Michala Bačáka. Druhou část výstavy obstará kurátorský výběr současného českého a slovenského designu.

Michal Bačák se řadí mezi nejvýraznější osobnosti současné ilustrátorské scény. Ve své profesní i volné tvorbě se zaměřuje na ručně kreslenou ilustraci a pro jeho rukopis je typická precizní práce s linií a detailem. S lehkostí mísí folklórní, přírodní i vědecko-fantastické motivy. Na výstavě ve smíchovské galerii poprvé vystaví své originální kresby, které sloužily jako námět mnoha realizací, ať už tiskových či v užitém designu (porcelán, nábytek).

Kromě tvorby Michala Bačáka se milovníkům umění představí také talentovaní autoři mladé designérské generace: Vlastimil Šenkýř, Štefan Sekáč, Anna Jožová, Emil Taschka, Filip Houdek, Dominika Petrtýlová, Monika Martykánová, Matěj Janský & Cyril Dunděra, Lucie J. Skřivánková, Tomáš Rachůnek a Jiří Krejčiřík. Skupinová výstava se zaměří především na jejich návrhy objektů a nábytku.

Výstavu “Michal Bačák + DESIGN” pořádá The Chemistry Gallery spolu s městskou částí Praha 5. Zájemci ji mohou navštívit do 10. listopadu, denně kromě pondělí od 13.00 do 18.00 hod.

Další informace najdete na stránkách galerie.