V hlavním závodě Dostihového dne s Prahou 5 zvítězil žokej Jiří Chaloupka

02/09/2014

Poslední srpnový den odstartovalo na chuchelském závodišti celkem 8 dostihů. Další ročník akce Dostihový den s Prahou 5 nabídl všem návštěvníkům bohatý doprovodný program, prezentovaly se sportovní i kulturní kluby působící v Praze 5. I přes nepřízeň počasí přilákala akce stovky lidí.

„Skvělá akce pro rodiny s dětmi nejen z městské části Praha 5, ale z celé Prahy“, tak by se dal charakterizovat Dostihový den s Prahou 5 podle místostarostek PhDr. Marie Ulrichové Hakenové a JUDr. Naděždy Kratochvílové, které nad ním převzaly záštitu.

Krátce po 16. hodině začal na závodišti hlavní dostih St. Leger. O hlavní výhru přes 400 tisíc Kč se zasloužil žokej Jiří Chaloupka s tříletým hnědákem Cheeky Chappiem, kteří do cíle po 2800 metrech doběhli jako první. Předvedli přitom neuvěřitelný finiš, ještě na začátku cílové rovinky nepatřili mezi favority.

Jak podotýká ředitel dostihového závodiště Velká Chuchle Petr Drahoš: „V Chuchli se uskuteční 20 dostihových dnů ročně, ten s Prahou 5 patří mezi ty nejvýznamnější z nich.