Úterý proběhlo na pětce ve jménu Dne učitelů, na své si přišly i děti

30/03/2016

V úterý 29. března na pětkové radnici zpěvák Václav Noid Bárta slavnostně pokřtil publikaci “Praha 5 očima dětí”, které se stal patronem. Obrázková knihy vznikla v rámci projektu “Děti dětem”, který jako interkulturní dialog společně vytvářejí Dětský fond OSN UNICEF a Občanské sdružení HISTORY. Do její realizace se zapojilo 19 škol a školek naší městské části.

Starosta Prahy 5 Radek Klíma v rámci této akce převzal certifikát od Dětského fondu OSN – UNICEF věnovaný městské části Praha 5 jako výraz uznání za významnou pomoc ve prospěch dětí.

Po skončení křtu pozvali starosta Radek Klíma (TOP 09) a místostarosta pro školství Vít Šolle (KDU – ČSL) ředitele a učitele z naší městské části na číši vína do Galerie Portheimka. Setkání se konalo u příležitosti Dne učitelů, který se každoročně slaví 28. března, na den výročí narození Jana Amose Komenského.