The Tap Tap okoření festival neziskovek

21/08/2024

Populární kapela studentů a absolventů škol Jedličkova ústavu The Tap Tap vystoupí v prvním zářijovém týdnu v parku Portheimka. Koncert bude jedním z lákadel letošního festivalu, který představuje neziskové organizace působící v Praze 5 v sociální a zdravotní oblasti.

Akce, jejímž pořadatelem je radnice Pětky, se na Smíchově uskuteční ve čtvrtek 5. září od 11.00 do 18.00 hodin, vstup bude zdarma. Návštěvníci se zde mohou seznámit s činností nevládních neziskových organizací a s nabídkou služeb, které poskytují v naší městské části. „Na Pětce působí celá řada skvělých organizací, které pomáhají našim občanům. Rádi bychom je touto cestou podpořili a představili lidem jejich nesmírně důležité aktivity. A třeba se najdou i nějací dobrovolníci, kteří se nechají inspirovat,“ shrnuje poselství festivalu místostarostka pro sociální oblast Monika Shaw Salajová (SEN 21).

Na akci bude zastoupena například společnost Adra, která pomáhá lidem v nouzi. Zejména pro mladší návštěvníky bude mít připravený „gerontooblek“, který jim umožní vyzkoušet si na vlastní kůži pocity stáří. Zúčastní se i organizace Helppes s ukázkami práce asistenčních psů. Jejich „svěřenci“ pomáhají osobám s nejrůznějšími druhy handicapů na cestě k integraci, soběstačnosti a samostatnosti. Společnost Pragulic, která se zabývá problémy bezdomovectví, pozve zájemce na tři zkrácené procházky po okolí s názvem „Poznej Prahu 5 očima lidí bez domova“. Červený kříž zase uspořádá školení v první pomoci včetně maskování zranění. Nudit se nebudou ani děti, na něž čeká skákací hrad a řada dalších doprovodných aktivit.

Skupina The Tap Tap, složená z muzikantů s různými tělesnými handicapy, rozproudí publikum od 15.30 hodin. Dojde samozřejmě i na jejich největší hit „Řiditel autobusu“, který má na YouTube přes 20 milionů zhlédnutí. „Letos jsme festival neziskovek nabízejících sociální služby spojili s koncertem The Tap Tap, což může této tradiční akci dodat nový a inspirující rozměr. Navíc znovu přispíváme ke kulturnímu oživení veřejného prostranství u letohrádku Portheimka, což je jedna z našich priorit,“ vysvětluje radní pro kulturu Štěpán Rattay (Piráti).