Smíchovská náplavka se stala pěší zónou

20/01/2016

Smíchovská náplavka se z neoficiálního parkoviště a objízdné zkratky změnila na pěší zónu.

„Pěší zóna na náplavce je jak v souladu s celopražskou koncepcí oživování náplavek, tak s představou páté městské části – hlavně jejích obyvatel, kteří se pro toto řešení jednoznačně vyjádřili. Na náplavce bychom rádi viděli jednorázové akce typu příležitostných, tematických trhů a akcí. Proto jsme území náplavky nechali v listopadu zanést do novely pražského tržního řádu, který zde počítá s možností pořádání trhu od dubna do října,“ říká starosta Radek Klíma.

„V rámci projednávání s místními obyvateli na jaře loňského roku jsme obdrželi i připomínky ohledně možnosti parkování. Proto Odbor dopravy MČ Prahy 5 vytipoval několik vhodných míst pro kompenzaci parkovacích míst, např. v ulici V Botanice. Další nová parkovací místa by mohla vzniknout na Arbesově náměstí a náměstí 14. října namísto současného placeného parkoviště. O schválení těchto lokalit však musí rozhodnout Magistrát hlavního města Prahy,“ doplňuje radní pro dopravu Petr Hnyk. Postupná přeměna pražských náplavek je koncepcí Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy.