Reuse den u Anděla se vydařil!

18/06/2024

Sobotní Reuse den před kostelem sv. Václava přilákal více než 1 500 návštěvníků! Akci podpořila a zaštítila starostka Radka Šimková (Praha 5 sobě).

Lidé během dne přinesli více než 2 200 kg nepotřebných věcí, které se tak dočkaly nového využití. Účastníci si navíc užili bohatý doprovodný program. Nechyběly ani užitečné workshopy, které byly zaměřené na obnovu a recyklaci starých věcí. Švadlenka na místě opravila donesený oděv a v Opravárně zase pomohli s drobným spotřebičem, který tak může ještě nějaký čas sloužit. Kuchařky bez domova připravily dobré občerstvení a díky benefici se vybraly peníze na jejich další činnost a rozvoj.

Mám radost, že se do akce zapojilo hodně občanů, kteří tak dali věcem druhou šanci. V rámci akce jsme si vyzkoušeli cirkulární ekonomiku v praxi. Lidé si sem mohli přinést vše nepotřebné a zároveň potěšit drobným dárkem sebe nebo své blízké. Záleží nám všem, abychom žili v krásném a čistém městě,“ uvedla starostka Radka Šimková.

Máme radost, že jsme mohli přispět k udržitelnějšímu životu nejen na Praze 5. Věřím, že opravit věc nebo udržitelně nakupovat může být někdy i složitější a časově náročnější nebo se to třeba někdy nemusí vyplatit ani finančně. Ale je to jako s vlastním zdravím – vyplatí se do něj investovat. A tady nám jde taky o zdraví, o zdraví našeho prostředí, ve kterém žijeme,” komentuje akci Lucie Boudová (Praha 5 sobě), členka Komise pro udržitelnost a energetiku.

Foto: Veronika Eichlerová