Radnice zadala Střední průmyslové škole dopravní studii, vyměnila tak práci úředníka za smysluplný studijní projekt

08/08/2016

Radnice Prahy 5 se domluvila s místní Střední průmyslovou školou dopravní na zpracování studie o intenzitách dopravy. Odbor územního rozvoje s odborem dopravy vytipovaly vhodné lokality, z nichž budou data o intenzitě motorové a nemotorové dopravy nejpřínosnější.

„Chceme zmapovat lokality, kde dochází k největším dopravním problémům a kde máme určité rozvojové plány,” říká starosta Radek Klíma (TOP 09), který má v kompetenci územní rozvoj. Konkrétně se jedná o ulici Peroutkova, včetně ulic Urbanova a Xaveriova, a ulici Hlubočepská.

„Ověříme i intenzitu bezmotorové dopravy, a to na Hořejším nábřeží v předpolí železniční mostu a v místě křížení ulic K Barrandovu a Barrandovská,” dodává radní Tomáš Homola (DJK), v jehož kompetenci je doprava.

Za provedení průzkumu poskytne radnice škole dar, který by odpovídal mzdovým nákladům za práci zaměstnance radnice, což je pět tisíc korun.

„V zásadě ani tak moc nejde o peníze, tu práci by lidé z radnice provedli také. Ale jde o to, že studenti mohou pracovat na projektu, který má smysl a reálný dopad,” vysvětluje smysl spolupráce starosta.