Radnice Prahy 5 potvrdila svou kvalitu

07/10/2024

Úřad městské části Praha 5 patří nadále k nejlépe hodnoceným v rámci metropole. V soutěži „Přívětivý úřad“, kterou pořádá Ministerstvo vnitra, se mu podařilo obhájit loňské umístění na třetím místě. Lépe si vedla už jen vítězná Praha 10 a stříbrná Praha 14. V celorepublikovém srovnání zopakovalo prvenství z minulého ročníku město Pelhřimov.

Do soutěže se tentokrát přihlásilo 110 obcí s rozšířenou působností a pražských městských částí. Výsledky byly vyhlášeny na slavnostním večeru v Zrcadlové kapli Klementina a ocenění pro náš úřad převzala jeho tajemnice Bohumila Budková a vedoucí personálního oddělení Drahomíra Komedová.

Tajemnice ÚMČ Praha 5 Bohumila Budková (druhá zleva) a vedoucí personálního oddělení

Drahomíra Komedová na slavnostním vyhlášení výsledků soutěže “Přívětivý úřad 2024”.

„Dopracovat se k úspěchu bývá náročné, ale mnohem těžší je na něj znovu navázat. Nám se to podařilo, za což chci poděkovat všem úřednicím a úředníkům. I při velkém objemu práce, kterou musejí zvládat, jsou pro místní občany příjemným, vstřícným a spolehlivým partnerem. I nadále chceme poskytovat lidem služby na takové úrovni, abychom jim usnadňovali život. A uvidíme, třeba nás to i v soutěži posune ještě o nějaký stupínek výš,“ zhodnotila výsledek našeho úřadu Bohumila Budková.

Soutěž podle vyhlašovatele mapuje „stav přívětivosti a otevřenosti městských úřadů vůči potřebám občanů“. Posuzuje se například počet úředních hodin, elektronizace agend, zavádění online nástrojů a mobilních aplikací, zlepšování komunikace s občany. K základním hodnotícím kritériím patří rozsah nadstandardních služeb a kvalita poskytování těch běžných, letos se nově hodnotilo i vzdělávání pracovníků veřejné správy.

K soutěži pravidelně vychází publikace příkladů dobré praxe, tu letošní si můžete stáhnout zde.