Radnice Prahy 5 podporuje preferenci tramvají na smíchovských světelných křižovatkách

06/12/2016

Radnice Prahy 5 podporuje zavedení preferenčních opatření pro vozidla Pražské integrované dopravy na pěti světelně řízených křižovatkách v oblasti centrálního Smíchova. Konkrétně se jedná o křižovatku Štefánikova x Kartouzská x V Botanice, Plzeňská x Radlická, Za Ženskými domovy x Radlická, Nádražní x Vltavská x Ostrovského a Lidická x Svornosti x Zborovská. „Na těchto křižovatkách má preference tramvají smysl, zefektivní se tím hromadná doprava. Podmínkou ale je, že opatření nebudou mít negativní dopad na bezpečnost a plynulost dopravního provozu,“ říká radní Tomáš Homola (DJK). Městská část již o usnesení rady informovala odbor dopravních agend MHMP, pod něhož tato oblast spadá. Preference hromadné dopravy navazuje na zavedení zóny 30 ve vybraných místech Smíchova. Zejména tramvaje by tak měly mít, i přes pomalý dojezd ke světelným křižovatkám, zajištěné plynulé pokračování jízdy.