Radnice Prahy 5 podporuje Letní kino MeetFactory 2016

17/05/2016

Letní kino se po roce opět vrací do MeetFactory. V pořadí už čtvrtá sezóna filmových večerů dostala tentokrát název „be kind rewind“ a bude plná filmových lahůdek, které z kinodistribuce sice dávno vypadly, ale vidět je znovu po letech na velkém plátně bude rozhodně zážitek.

„Rozhodli jsme se spolupořádat oblíbené Letní kino MeetFactory, které navazuje na předchozí úspěšné ročníky, kdy v letních měsících probíhá promítání filmů na přání diváků na neobvyklém místě mezi dálnicí a železniční tratí. Občané páté městské části budou mít padesátiprocentní slevu na vstupném,“ uvádí starosta Prahy 5 Radek Klíma (TOP 09).

Projekce v industriálním prostředí smíchovského centra současného umění odstartují na začátku června a poběží každou středu až do pozdního září. Spoludramaturgy se přitom mohou stát sami návštěvníci, kteří si každý měsíc v hlasování přes facebookové stránky budou moci vybrat z 10 tematicky laděných filmů.

Chybět nebudou legendární klasiky, skoro zapomenuté perly i několik hřísných guilty pleasures. Červen otevře cyklus “Summer Love” s takovými hity, jako jsou např. Americká krása nebo Osudová přitažlivost. Červenec bude věnován “Summer Sex” a ve výběru se objeví třeba filmy Spoutej mě od Pedra Almodóvara nebo Modrý samet Davida Lynche. V srpnu diváci vyrazí na “Summer on the Road” v doprovodu snímků, jako je např. Bezstarostná jízda nebo Život pod vodou Wese Andersona. A září bude patřit nostalgickému vzpomínání na “Summer Classics” s takovými kousky, jako jsou třeba Fargo bratří Coenů nebo Čelisti.

Vstupenky na filmové produkce budou k dispozici on-line vždy v pondělí po ukončení hlasování, nebo na místě před projekcí. Vstupné je 80 Kč, pro obyvatele Prahy 5 za polovinu.

Slavnostní zahájení letošní filmové sezóny proběhne ve středu 1. června ve 21:30. Hlasování bude zahájeno 26. května ve 12 hodin. Promítání budou probíhat každou středu vždy od 21:30 (červen, červenec) a 20:30 (srpen, září). Aktuální program letního kina na daný měsíc je k dispozici na webu a facebookovém profilu MeetFactory.

Kompletní seznam filmů a hlasování naleznete na meetfactory.cz