První adventní neděle se na Praze 5 nesla ve slavnostním duchu

01/12/2015

První adventní neděli proběhlo před kostelem sv. Václava na Smíchově slavnostní rozsvícení vánočního stromu Prahy 5. Krátce po půl šesté odpoledne nastal okamžik, na který se všichni přítomní těšili nejvíce. Starosta MUDr. Radek Klíma společně s dětmi ze Základní školy Drtinova a s farářem ThMgr. Jerzy Gapski rozsvítili symbol Vánoc.

Samotnému rozsvícení předcházel bohatý kulturní program. Studenti Pražské konzervatoře svým vystoupením zahájili sérii adventních koncertů, které můžete navštívit každou adventní neděli od 16 hodin v Galerii Portheimka.

Dětem se také otevřela Kouzelná zimní zahrada, která jim představí advent a vánoční svátky ve světle českých tradic. Zábavná stezka před kostelem sv. Václava na náměstí 14. října, kde si můžete vyrobit dárky, s andělem si nalovit poklad a otevřít adventní kalendář, bude otevřena do 6. ledna 2016.

V pondělí 30. listopadu byla v Malé výstavní síni ÚMČ Praha 5 zahájena výstava Betlémů Jany Dlouhé a Jana Rody kterou si můžete přijít prohlédnout do 6. ledna, vždy od úterý do pátku mezi 13 a 18 hodinou.

Reportáž ze zahájení adventu na Praze 5 si můžete prohlédnout na youtube.com