Projektová soutěž “Na Pláni” se dostává do druhého kola, veřejnost se může seznámit s postupujícími návrhy

16/08/2016

Projektová soutěž „Na Pláni“ se dostala do další etapy. Poté, co bylo v polovině července ukončeno první, anonymní kolo, a následně byly soutěžní porotou vybrány tři nejlepší návrhy, proběhne 13. září jejich veřejná prezentace. Na 17. října 2016 je pak stanoven termín pro odevzdání návrhů ve druhém soutěžním kole.

V polovině července bylo ukončeno první, anonymní kolo projektové soutěže „Na Pláni“. Ve dnech 25. a 26. 7. 2016 proběhlo hodnotící zasedání soutěžní poroty, na kterém byly vybrány tři nejlepší soutěžní návrhy. Jejich autoři byli vyhlašovatelem soutěže, městskou částí Praha 5, vyzváni k účasti ve druhém kole soutěže – termín pro odevzdání návrhů je stanoven na 17. 10. 2016.

„V tuto chvíli dostává opět prostor veřejnost, která na projektové soutěži od počátku participuje. Připravili jsme veřejné setkání, kde proběhne prezentace tří postupujících soutěžních návrhů,“ říká starosta Radek Klíma (TOP 09). Prezentace proběhne v úterý 13. 9. 2016 od 17.30 hod. v prostorách jídelny ZŠ Radlická.

Druhé kolo soutěže bude probíhat neanonymně formou soutěžního workshopu, jehož výsledkem bude výběr jednoho vítězného návrhu. Městská část chce prostřednictvím soutěže nalézt vhodné krajinářsko urbanistické řešení území, které je v současné době v převážně zdevastovaném stavu.

Více o projektu naleznete v dřívějším článku