Praha 5 změnila pravidla pronájmů nebytových prostor

18/10/2016

Rada MČ Praha 5 schválila nová pravidla pro pronájmy nebytových prostor, které spravuje městská část. Nebytové prostory se již budou vybírat dvoukolově s tím, že v prvním kole předloží zájemci záměr, až v druhém kole se bude hodnotit cena.

„Chceme tím zajistit vliv městské části na pokrytí služeb a nabídky v dané lokalitě, jen tak můžeme vyjít vstříc poptávce místních obyvatel. Pokud budeme vědět, že v místě je příliš bufetů, ale chybí opravna obuvi, upřednostníme opravnu obuvi. Nebo budeme mít za určitých podmínek možnost zachovat původní, již fungující provoz, pokud řádně platí nájem a lidé jsou s ním spokojeni,“ říká radní Pavel Richter (TOP 09).

Preferenci tak může v rámci prvního kola získat např. i záměr veřejně prospěšného charakteru.