Praha 5 vypověděla smlouvu zhotoviteli rekonstrukce MŠ Kroupova

24/11/2017

Z důvodu opakovaného nedodržení harmonogramu prací a průtahům při opravě mateřské školy (MŠ) Kroupova došla radě Městské části Praha 5 (MČ) trpělivost a zhotoviteli rekonstrukce, společnosti EUbuilding s.r.o., vypověděla smlouvu. V důsledku neodborné činnosti uvedené společnosti navíc do posledního podlaží školky zatékala dešťová voda a nešlo ho využívat. Děti proto musely být přesunuty do náhradních prostor.

MČ Praha 5 jako objednatel rekonstrukce prováděla kontrolní činnost v průběhu provádění díla. Společnost EUbuilding s.r.o. jako zhotovitel rekonstrukce dlouhodobě nedodržovala smluvně sjednaný harmonogram prací. Navíc v důsledku neodborného postupu společnosti opakovaně došlo k zatečení dešťové vody do prostor školky, čímž byla MČ Praha 5 způsobena nemalá škoda, jejíž přesná výše je nyní zjišťována.

MČ Praha 5 několikrát zhotovitele vyzvala k sjednání nápravy, ovšem bezúspěšně, neboť k zatékání dešťové vody opakovaně docházelo. Z toho důvodu 1. 11. 2017 radní MČ Praha 5 Bc. Martin Damašek (TOP 09) zhotovitele vyzval k okamžitému sjednání nápravy s tím, že 8. 11. 2017 odbor provede opětovnou kontrolu postupu prací. Následným místním šetřením bylo bohužel zjištěno, že závada odstraněna nebyla a do MŠ nadále zatékalo.

Rada MČ Praha 5 proto odstoupila od smlouvy se společností EUbuilding s.r.o. a rozhodla se rekonstrukci školky dokončit bez dalších zbytečných průtahů.

Jsme velmi zklamáni ze společnosti EUbuilding s.r.o., poněvadž školka už měla být dávno zrekonstruovaná a děti musely pobývat v náhradních prostorech. Jiné řešení než vypovědět smlouvu pro nás nebylo na místě, tato situace už překročila veškeré meze,“ uvedl k nastalé situaci a postupu MČ Praha 5 její starosta Ing. Pavel Richter (TOP 09)

Proč se městská část Praha 5 rozhodla k tak radikálnímu kroku vysvětluje radní pro majetek Bc. Martin Damašek (TOP 09): „Ač mě nastalá situace netěší, museli jsme ji co možno nejrychleji řešit. Liknavost či neschopnost zhotovitele způsobila ve školce havárii, kterou nemůžeme tolerovat. Jelikož nechci a nehodlám děti, jejich rodiče i zaměstnance školky další dlouhé týdny vystavovat důsledkům nedobrého postupu prací ze strany současného zhotovitele, rozhodl jsem se Radě předložit návrh na odstoupení od smlouvy. Přestože jde o výjimečné řešení, jsem přesvědčen, že ráznost je v tuto chvíli na místě, abychom školku konečně vrátili do normálního užívání.“  Mateřská škola, Praha 5- Smíchov, Kroupova 2775 se nachází v klidné vilové čtvrti na Dívčích hradech v blízkosti přírodního chráněného území „Prokopské údolí.“