Praha 5 připravila na rok 2016 řadu akcí a seminářů na podporu integrace cizinců žijících na území Prahy 5, tři proběhnou v září

16/08/2016

V rámci projektu „Podpora integrace cizinců žijících na území MČ Praha 5 v roce 2016“, který městská část Prahy 5 realizuje za finanční podpory Ministerstva vnitra ČR, jsou na září připravené tři akce – kurz českého jazyka, seminář Jak získat státní občanství v České republice a Dětský den.

Městská část Praha 5 připravila na září tři akce, které proběhnou v rámci projektu „Podpora integrace cizinců žijících na území MČ Praha 5 v roce 2016“, a to bezplatný kurz českého jazyka, bezplatný kurz sociokulturní orientace pro cizince ze třetích zemí (tj. mimo EU) na téma Jak získat státní občanství v České republice a Dětský den.

„Kurz českého jazyka s padesátihodinovou dotací je určen začátečníkům. Osvojení si našeho jazyka je nejdůležitější předpoklad úspěšné integrace do českého prostředí. Bude probíhat od září do prosince pro účastníky zdarma, ovšem po složení vratné motivační zálohy,“ shrnuje základní fakta místostarosta Vít Šolle (KDU – ČSL).

Podmínkou je registrace na e-mailové adrese praha12@icpraha.com nebo na telefonu 775 791 202. Kurz začíná 5. září 2016.

Seminář Jak získat státní občanství v České republice proběhne v pondělí 29. září od 18 hodin v budově radnice Praha 5 ve Štefánikově ulici a bude lektorován právníkem. Věnován bude tématu státního občanství České republiky se specifickým zaměřením na získání státního občanství udělením a narozením. Pozornost bude věnována zejména širšímu pojednání o konkrétních podmínkách pro udělení občanství a administrativním postupu. Přiblížen bude i průběh řízení o žádosti, procesní práva a povinnosti, jakož i možnosti případného využití opravných prostředků. Na semináři bude prostor pro zodpovězení všech dotazů účastníků. Na seminář je nutné se předem registrovat na e-mailové adrese praha13@icpraha.com nebo na telefonu 775 791 202.

Dětský den je připravený na pátek 16. září v parku Portheimka. Od 13 do 19 hodin návštěvníky čeká program plný zábavy, soutěží, atrakcí, k dobré náladě přispěje i vystoupení dětských pěveckých a tanečních souborů, divadlo, sousedská olympiáda, výtvarné a bižuterní workshopy, skákací hrad a mnoho dalšího. Cílem akce je nabídnout příležitost k seznámení se s různými národy žijícími v Praze 5 a navázat přátelství.