Praha 5 podporuje projekt Poznávejme se

12/05/2017

Městská část Praha 5 se ve spolupráci s neziskovou organizací Inclusio zapojila do projektu „Poznávejme se“. Od dubna do prosince tohoto roku se tak děti a jejich rodiny ze Základní a Mateřské školy v Grafické ulici, mohou zapojit do různorodých aktivit. Cílem projektu je přispět ke sblížení dětí jiných kultur a jejich snazšímu začlenění do společnosti.

Hlavním záměrem projektu je rozvoj integračních aktivit v oblasti vzdělávání dětí a žáků na území MČ Praha 5. Ministerstvo vnitra ČR udělilo na integrační program více než 600 tisíc korun a radnice Prahy 5 se podílí 10%. Projekt je rozdělen na dvě dílčí oblasti. V rámci první části jsou připraveny interkulturní kavárny s programem pro děti, rodiče, žáky a pedagogy. První akce proběhla 26. dubna v rodičovské kavárně, kde se konala výstava fotografií a promítaly se i filmy dětí z prostředí klubu Imagionu. Na 26. června je připravena rodičovská kavárna s divadelním představením Shrekoviny a 25. září se uskuteční další rodičovská kavárna s tombolou a 11. prosince se kavárna dočká zpestření v podobě tanečního vystoupení. Kavárny budou obohaceny prvky kultur dětí a žáků spolupracujících v programech Inclusia, jako je Ukrajina, Čína a Rusko a do jejich přípravy budou děti, žáci i rodiče cizinců zapojeni.

Ani o prázdninách nebudou děti a jejich rodiny ochuzeny o bohatý program a jsou pro ně připraveny návštěvy knihoven, výstav, festivalů a mnoho dalších aktivit, které jim ukáží, jak mohou společně trávit čas a poznávat tak kulturní zázemí svých spolužáků a jejich rodin.

Druhý dílčí projekt „Cílená podpora dětí, žáků a pedagogických pracovníků v oblastech vzdělávání“ se zaměřuje na doučování českého jazyka v mateřských školách, prázdninový kurz českého jazyka na základních školách, vzdělávání pedagogů MŠ a ZŠ a jiné.

Více informací naleznete na www.inclusio.cz či na Facebooku: Inclusio ops.

Akce projektu jsou pořádány v rámci projektu MČ Praha 5 „Podpora vzdělávacích aktivit k integraci cizinců na území MČ Prahy 5 v roce 2017“ na integraci cizinců spolufinancovaného Ministerstvem vnitra ČR.