Praha 5 nesouhlasí s “oranžovým” návrhem vedení tramvají

17/05/2016

Městská část Praha 5 podporuje zachování současného tramvajového přímého propojení Barrandova a Václavského náměstí linkou 14 a spojení Barrandova a Dejvic linkou 20.

„Nemůžeme proto souhlasit s tzv. oranžovým návrhem vedení tramvají, který snižuje dopravní obslužnost pro obyvatele Prahy 5,“ říká radní Tomáš Homola (DJK).

Praha 5 také podpořila odstranění závleku linky 6 přes Újezd, díky čemuž by se zlepšilo spojení mezi Prahou 5 a Prahou 4, čímž by zároveň vznikla alternativa k autobusovým linkám vedoucím přes Barrandovský most. Své stanovisko schválila Rada MČ Praha 5 na základě žádosti MHMP k návrhu změn v MHD. K návrhu se vyjádřili i občané, jejichž názory radnice v konečném stanovisku zohlednila.