Praha 5 nastavuje nová pravidla v hospodaření s byty

13/05/2016

Rada páté městské části přijala nová kritéria na hodnocení žádostí o pronájem obecních bytů.

„Kritéria, oproti těm předchozím, umí daleko lépe a komplexně posoudit uchazeče. A to nejen z pohledu jeho sociální situace, ale i z pohledu možného předcházení vzniku pohledávek vůči městské části. Jinými slovy – chceme, aby se byty pronajímaly ze sociálních důvodů, ale nebudeme je nabízet chronickým neplatičům,“ říká zástupce starosty Lukáš Herold (ODS).

Nové hodnocení tak bude zohledňovat nejen zdravotní stav a důvody, výši příjmů, současnou bytovou situaci a věk žadatele, ale i platební morálku. Přijetí nových kritérií je prvním krokem ke změně hospodaření s byty, které avizovala nově ustavená Rada MČ Praha 5.