Praha 5 i letos podporuje integraci cizinců v naší městské části

27/05/2024

Radnice realizuje projekt „Podpora vzdělávacích a sociokulturních aktivit směřujících k integraci cizinců v roce 2024 na území MČ Prahy 5“.

Tento projekt znovu pokračuje od letošního května. Je spolufinancován z prostředků Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) a Ministerstva vnitra ČR na podporu integrace držitelů dočasné ochrany na lokální úrovni (na základě usnesení vlády ČR č. 26 ze dne 18. ledna 2016, Aktualizovaná koncepce integrace cizinců – Ve vzájemném respektu).

Projekt umožní uspořádat nejžádanější aktivity, které usnadňují integraci cizinců a jejich vzájemné sbližování s Čechy. Zaměřuje se na sdílení a rozvoj společných kulturních hodnot, zlepšení informovanosti cizinců a zlepšováním komunikačních dovedností, především formou vzdělávání dětí i dospělých.

MČ Praha 5 chce letos v rámci projektu realizovat tyto aktivity:

• Doučování českého jazyka pro děti z MŠ a ZŠ
  • Doučování ČJ pro dospělé online formou
  • Doučování ČJ pro dospělé prezenční formou v Komunitním centru Louka
  • Integrační tvořivé dílny pro děti v Komunitním centru Prádelna
  • Integrační setkání „Obrázky z čajové Asie“ pro cizince, seniory i širokou veřejnost v KC Konírna
  • Integrační setkání Společné Vánoce pro cizince, seniory i širokou veřejnost v KC Konírna
  • Akce „Praha 5 spojuje děti všech kultur“

Kurzy českého jazyka pro dospělé zahajují v květnu a je o ně velký zájem. Zatím ještě máme volná místa, zájemci se proto mohou hlásit na e-mail koordinátorky projektu Ing. Barbory Mikoláškové: barbora.mikolaskova@praha5.cz

V případě naplnění kurzů evidujeme všechny zájemce na čekací listině a oslovíme je, pokud se uvolní místo nebo v příštím ročníku projektu.

Všechny aktivity jsou pro zájemce zdarma.