Praha 5 chystá návrat trhů na náměstí 14. října – “ochutnávka” pulsujícího náměstí bude 23. dubna

18/04/2016

Praha 5 připravuje návrat farmářských trhů na náměstí 14. října. Ochutnávkou toho, jak trhy budou náměstí slušet, mají být Májové slavnosti. Celodenní akce v parku Portheimka proběhne v sobotu 23. dubna.

Městská část Praha 5 plánuje obnovení trhů na nám. 14. října. Ukázkou toho, jak by trhy oživené náměstí mohlo vypadat, budou Májové slavnosti, které se zde budou konat v sobotu 23. dubna. Celodenní akce v parku Portheimka nabídne program celým rodinám – od nákupu na trzích, přes dětské atrakce, spikeball, balance board, vietnamský badminton až po chill out zónu a hudební produkci.

„Plánujeme na náměstí 14. října návrat trhů. Bude se jednat o klasické, farmářské trhy, které zároveň náměstí doslova znovu oživí. Historicky totiž bývaly jeho součástí,“ říká starosta Radek Klíma (TOP 09), který nad slavností, spolu s místostarostou Janem Smetanou (ČSSD) a radním Petrem Hnykem (SZ), přijal záštitu. „Příprava je v plném proudu,“ dodává starosta.

Farmářské trhy neovlivní trhy na Andělu, které nesplňují standardy tradičních farmářských trhů.

„Trh na Andělu nechceme rušit, má své zde místo a je oblíbený,“ říká zástupce starosty Mgr. Jan Smetana (ČSSD).