Praha 5 chce zachovat provoz koupaliště v Motole

10/09/2024

Starostka Radka Šimková se obrátila na náměstkyni primátora pro životní prostředí Janu Komrskovou ohledně dalšího osudu přírodního koupaliště v Motole. Kromě jiného ji požádala, aby magistrát nezahajoval demolici stávajících objektů dříve, než bude definitivně rozhodnuto o podobě projektu na nové zázemí koupaliště a než budou zajištěny finance na jeho realizaci. Zájmem Prahy 5 je, aby provoz koupaliště zůstal zachován.

Projekt na renovaci tohoto rekreačního zařízení připravuje Hlavní město Praha, kterému patří zdejší pozemky. Rozhodnutí o jeho podobě a provedení tak nemají v rukou radní Prahy 5, ale je plně v kompetenci celopražských politiků. Na připravovaný záměr dvoupodlažní provozní budovy a úprav okolních prostranství je již vydané platné stavební povolení.

Přesto se radní Prahy 5 snaží dosáhnout alespoň dílčích zlepšení stávajícího projektu, jehož podoba je veřejností dlouhodobě kritizována. Diskutabilní je zejména celkový objem budovy zázemí, který působí předimenzovaně, umístění objektu, které zmenšuje hlavní pobytovou plochu u rybníka a velké zpevněné parkoviště u vstupu do budovy.

Po dohodě s hlavním městem Praha 5 připravila a projednala dopravní studii, která prověřila možnost řešení parkování více městotvorným způsobem a umožnila doplnění autobusové zastávky a prvků vedoucích ke zvýšení dopravní bezpečnosti. Jestli budou výstupy studie využity a zda dojde k dalšímu zlepšení a zefektivnění celého projektu závisí nyní na rozhodnutí hlavního města.

Vizualizace: web www.praha-priroda.cz