Praha 5 chce podpořit mládežnický hokej, zeptá se veřejnosti

06/10/2016

Podpora mládežnické základny, sportování mládeže a zachování pozice českého hokeje ve světě. To jsou hlavní cíle, které stojí za vizí postavit na území MČ Praha 5 nízkonákladovou a nízkorozpočtovou halu, která by však byla přístupná i sportovním aktivitám široké veřejnosti.

Radní MČ Praha 5 se proto ve čtvrtek 6. října sejdou s investorem, který koncept, konzultovaný mj. s odpovědnými zástupci ČSLH, blíže představí.

„Pokud záměr bude rozumný, budeme se jím zabývat dál. Investor má vytipovaná místa, kde by hala mohla vzniknout. My bychom se ale určitě chtěli zeptat i na názor veřejnosti,“ říká starosta Radek Klíma (TOP 09). „Mládežnický hokej a hokej vůbec potřebuje bez více prostoru a možností. A Praha 5 má dispozice proto, stát se jeho podporovatelem,“ dodává starosta.