Praha 5 a stížnosti občanů na loď Kapitána Morgana

08/06/2017

Akce „Kapitánská party“, 1. narozeniny lodě Kapitána Morgana která se uskuteční ve čtvrtek 8. června ve večerních hodinách vzbuzuje emoce již od časných odpoledních hodin. Do začátku akce zbývají ještě hodiny, ale hlasité zvukové zkoušky znepříjemňují den místním obyvatelům.

Již v době čtvrtečního oběda začala kancelář starosty MČ Praha 5 přijímat první stížnosti. „Takový počet stížností jsme dlouhou dobu na úřadě nezaznamenali. Rozhodl jsem se okamžitě jednat a kontaktoval jsem provozovatele, který slíbil ztišení zvukových výstupů“ popisuje postup městské části starosta Ing. Pavel Richter (TOP 09). Dále se podařilo zajistit v daném místě měření hluku, aby městská část získala přesné údaje. „Pevně věřím, že se akce dále obejde bez incidentů. Jsme rádi, že je Smíchovská náplavka vyhledávaným volnočasovým cílem občanů z celé Prahy, nicméně nesmí narušovat život místních obyvatel“. Situaci bude Městská část Praha 5 i nadále monitorovat až do pozdních nočních hodin. Pokud by došlo i přes slib organizátora k dalšímu narušení pořádku, bude se situací zabývat vedení MČ Praha 5 již následující den.