Pozastavení soutěžního workshopu “Na pláni”

07/01/2016

Původní termín 19. 1. 2016 k uzavření veřejné urbanisticko architektonické soutěže – workshopu “Na pláni” se z důvodu precizace zadání na žádost Městské části Praha 5 ruší.  Po dokončení procesu precizace bude zveřejněn aktualizovaný termín veřejného plánovacího setkání a výzva k účasti na soutěžní workshop.

Městská část Praha 5 zveřejnila dne 18. 12. 2015 výzvu k účasti na veřejné urbanisticko architektonické soutěži – soutěžním workshopu „Na pláni“. Původní termín 19. 1. 2016 se však ruší z důvodu precizace zadání na žádost MČ P5.

Je potřeba zapracovat připomínky, které souvisejí se zdárným průběhem workshopu a z důvodu co nejvyšší transparentnosti a správnosti po procesní a věcné stránce předáme zadávací dokumentaci pro posouzení regulérnosti České komoře architektů. Prioritou je, aby participace byla úspěšná, nenapadnutelná a hlavně transparentní.

„Zdůrazňuji, že se nic nemění na zapojení veřejnosti do celého projektu a do územního rozvoje, což dlouhodobě považuji za hlavní cíl mé politické činnosti, protože právě obyvatelé by měli mít možnost ovlivňovat podobu místa, kde žijí. V tomto případě však sedí již zažité: Dvakrát měř, jednou řež.“…Lukáš Budín, místostarosta Prahy 5.

Po splnění nutných podmínek bude proces dále pokračovat a bude zveřejněn aktualizovaný termín veřejného plánovacího setkání a výzva k účasti na soutěžním workshopu.