Podnikatelé z Prahy 5 se již potřetí setkali se zástupci radnice

11/05/2016

Městská část Praha 5 podporuje podnikatelskou sféru, připravuje proto mj. řadu neformálních setkání, která mají přispět k zlepšování komunikace mezi podnikateli a samosprávou. Jedním z nich je i setkání, které proběhlo v úterý 10. května. Snahu městské části potvrzuje i vítězství Prahy 5 v anketě Město pro byznys 2015.

V úterý 10. května 2016 proběhlo již třetí setkání představitelů radnice Prahy 5 s podnikatelskou sférou. Starosta Radek Klíma (TOP 09), místostarosta Lukáš Herold (ODS) a předseda Výboru pro podporu podnikání Martin Frélich (ODS) v průběhu setkání neformálně povečeřeli se čtyřmi desítkami podnikatelů a zástupců obchodních společností z Prahy 5.

„V této nově zavedené tradici hodláme pokračovat. V setkáních vidíme efektivní možnost k prohlubování vztahů mezi radnicí a podnikatelskou sférou, která tvoří nosné pilíře fungujících samosprávných celků. Podnikatelé se totiž významně podílí na životě městské části a podstatným způsobem spoluvytvářejí její podobu,“ říká Radek Klíma a dodává: „Chceme slyšet podněty a problémy podnikatelské sféry. Vždy je co zlepšovat.“

Praha 5 připravuje vedle večerních setkání s podnikatelskou sférou také neformální snídaně, nadto vyhlašuje i anketu Podnikatel a Živnostník roku.

Městská část Praha 5 byla navíc vítězem ankety Město pro byznys 2015, resp. stala se nejpříznivějším místem pro podnikatele Hlavního města. Důvodem je vysoký počet podnikatelů a kvalitní hospodaření radnice, resp. vyvážený poměr příjmů a výdajů, který má “pětka” druhý nejlepší ze všech městských částí. Více v článku Město pro byznys. Zařadila se také mezi Českých 100 nejlepších pro rok 2015 v kategorii Cestovní ruch a hotelnictví.