Pětka se zlobí: nechce výjimky ze stavební uzávěry bez jejího souhlasu

15/12/2016

Praha 5 požádá náměstkyni primátorky Hl. m. Prahy Petru Kolínskou, pověřeného vedoucího Odboru územního rozvoje Magistrátu hl. m. Prahy a vedoucího Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy, aby neudělovali výjimky ze stavebních uzávěr bez stanoviska MČ Praha 5. „Nesouhlasíme s tím, že by stavba Bytový dům Smíchov, nebo kterákoli jiná, měla získat výjimku ze stavební uzávěry bez souhlasu městské části. Nehledě na to, že jsme o tomto kroku ani nebyli informováni,“ zlobí se starosta Radek Klíma (TOP 09) a dodává: „Pozice samosprávy jsou v procesu povolování staveb velmi omezené. Fakt, že nás ještě úředníci magistrátu chtějí obejít, je nepochopitelný.“ Konkrétně se jedná o stavbu bytového domu v ulici Na Plzeňce, která se nachází ve VRÚ Smíchov. „Dlouhodobě řešíme rozvoj tohoto území a udělování výjimek ze stavební uzávěry bez přihlédnutí ke komplexnímu řešení území a stanoviska městské části může ohrozit celkovou koncepci rozvoje Smíchova,“ vysvětluje starosta.