“Pětka” podpoří protidrogovou politiku a podnikání

15/04/2016

Zastupitelstvo MČ Praha 5 vyhlásilo pro rok 2016 další dva dotační programy – na podporu protidrogové politiky a na podporu a rozvoj podnikání.

Zastupitelstvo MČ Praha 5 vyhlásilo dva nové dotační programy, a to na podporu protidrogové politiky a na podporu a rozvoj podnikání. Dotační programy jsou určené na rok 2016 a týkají se projektů, které se realizují na území Prahy 5.

„Prostřednictvím dotací pomůžeme realizovat řadu zajímavých a důležitých projektů, které mají jednoznačně pozitivní dopad na život a rozvoj Prahy 5,“ říká starosta Radek Klíma (TOP 09).

Dotační program na podporu protidrogové politiky zahrnuje dvě oblasti – na primární prevenci rizikového chování dětí a mládeže ve školách a školských zařízeních a na služby specifické protidrogové prevence, která se týká projektů s adiktologickými službami.

„Dotační program významným způsobem podpoří protidrogovou politiku městské části,“ dodává radní Viktor Čahoj (TOP 09).

Program navazuje na činnost Odboru bezpečnostní a prevence kriminality, který úzce spolupracuje s Městskou policií a adiktologickými centry v Praze 5. Městská část na dotační program vyhradila čtyři sta tisíc korun.

Program na podporu a rozvoj podnikání je určen pro fyzické a právnické osoby ze segmentu malých a středních podniků, které nabídnou vzorové, inovativní či pilotní projekty. Žádosti je možné předkládat do 31. května 2016.

„Chceme tím podpořit začínající podnikatele, živnostníky či malé a střední podnikatele, neboť jejich práce je přínosem pro celou městskou část,“ říká zástupce starosty Jan Smetana (ČSSD).

Na program je určeno celkem 250 tisíc korun.