“Pětka” chce pomocí syntetické DNA eliminovat krádeže

21/03/2016

Praha 5 podala žádost o státní účelovou dotaci pro oblast prevence kriminality na rok 2016. Projekt, na který chce pátá městská část získat dotace od Ministerstva vnitra ČR, nese název „Praha 5 – Prevence krádeží a ochrana majetku občanů (forenzní značení předmětů)“.

Pokud radnice s žádostí uspěje, bude projekt realizovat ve spolupráci s Městskou policií Prahy 5 během května až listopadu 2016.

Hlavní část akce je zaměřena na identifikační značení jízdních kol a invalidních vozíků prostřednictvím syntetické DNA, díky které se ztíží podmínky pro páchání krádeží a naopak se zvýší možnosti k odhalení pachatele,“ říká radní pro bezpečnost Viktor Čahoj (TOP 09).

„Chceme zároveň s touto inovativní technikou ochrany majetku seznámit širokou veřejnost, dostat jí víc do povědomí,“ dodává starosta Radek Klíma (TOP 09).

Projekt navazuje na předešlé preventivní aktivity radnice, týkající se průběžného zabezpečování městského majetku a informování občanů o možnostech zabezpečení vlastního majetku.