Otevřený dopis starosty k Open air Kapitánské párty

17/05/2018

Pavel Richter, starosta MČ Praha 5                                                      V Praze dne 14. 5. 2018

Štefánikova 13,15, 150 00 Praha 5

Souhlas s konáním hudebního festivalu „Kapitánská party“ dne 13. 6. 2018

Vážení občané, milí sousedé,

dovolte mi informovat Vás o konání již 4. ročníku hudebního festivalu „Kapitánská party“ na smíchovském Hořejším nábřeží. Uskuteční se ve středu 13. června 2018 a je součástí zahájení letošní kulturní sezóny. Na akci vystoupí české hudební skupiny a pro všechny návštěvníky je vstup zdarma. Kromě toho bude na naší náplavce v tento den kotvit pověstná loď Captain Morgan.

Vím, že si Open air Kapitánská party získala oblibu velké části (nejen) Pražanů. Zároveň ale vím, že venkovní akce pořádané v blízkosti rezidentských čtvrtí vždy vyvolávají obavy, zda pořadatel skutečně dodrží stanovené podmínky.

Jsem si vědom toho, že se musíme postarat o to, aby festivaly podobného typu byly opravdu vítané, rezidenty především.

MČ Praha 5 tedy souhlasila s konáním výše uvedené akce za jasně stanovených pravidel, která provozovatel náplavky TRADE CENTRE PRAHA a.s. přijal. Především jde o bezpodmínečné dodržení časového harmonogramu, přičemž důraz klademe hlavně na to, že hudební produkce musí být ukončena nejpozději ve 22 hodin. Druhým důležitým požadavkem je regulace hlasitosti produkce, která nesmí překročit hladinu 87 dB.

MČ Praha 5 letos poprvé využije v průběhu „party“ měřící akustický senzor, díky němuž bude možné online sledovat hladinu hluku. Senzor je umístěn dle doporučení odborné firmy na rohu ulice Vltavská a Hořejšího nábřeží.

Co to v praxi znamená? Každých pět minut budeme měřit ekvivalentní hladiny akustického tlaku venkovní hudební produkce, přičemž hladina hluku nesmí překročit 87 dB. Podle speciálně vypracované odborné metodiky bude díky našemu online měření jasné, zda a kdy došlo k překročení limitů a tím k porušení pravidel. Akustický senzor online vše jasně zdokumentuje.

Věřím, že toto průlomové opatření přispěje k „dobrému zvuku“ pořádané akce. Cílem MČ Praha 5 je, aby festivaly podobného typu byly vítané. Měly by náš život obohatit a ne obtěžovat. Jsem přesvědčen, že o takové akce Praha 5 stojí a stát bude.

Abyste měli informace o festivalu úplné, níže uvádím harmonogram akce včetně příprav:

•  úterý 12. 6. 2018

8:00 – 20:00 technická příprava

20:00 – 22:00 zkouška a programování světel

• středa 13. 6. 2018

8:00 – 10:00 – příprava stánků s občerstvením, včetně zázemí

10:00 – 12:00 proběhnou zvukové zkoušky

15:30 – 16:00 otevření pro veřejnost, vstup ZDARMA, od 18 let

16:00 – 22:00 hudební program

22:00 – 03:00 demontáž a úklid areálu

Těším se na společné zahájení kulturního léta.

S přátelským pozdravem

Pavel Richter, starosta MČ Praha 5