OPŽP, Výzva 8/AOPK – Podpora přírodních stanovišť a druhů a péče o nejcennější části přírody a krajiny

23/07/2024

Podpora přírodních stanovišť a druhů. Péče o přírodní stanoviště a druhy, opatření na podporu ohrožených druhů. Péče o nelesní stanoviště, travinné ekosystémy, vřesoviště, rákosiny. Péče o chráněná území, přírodní dědictví, péče o nelesní stanoviště, travinné ekosystémy, vřesoviště, o lesní stanoviště, lesní ekosystémy, o vodní a mokřadní biotopy vázané na tůně, mokřadní biotopy Omezení šíření invazních nepůvodních a expanzivních druhů, invazní rostliny a živočichové. Návštěvnická infrastruktura sloužící k usměrnění návštěvníků v chráněných územích a zvýšení povědomí o problematice ochrany přírody.

Výše podpory:                                 100% uznatelných výdajů

Alokace:                                              200 000 000 Kč

Ukončení příjmu žádostí:             31. 10. 2024

Oprávněný žadatel:                        Městská část hl. města Prahy je oprávněný žadatel