Od Anděla zmizela “dominanta”, kritizovaný objekt mobilní kanceláře

27/06/2016

Anděl přišel o svoji neslavně slavnou „dominantu“, objekt mobilní kanceláře. Radnici se tak po dlouhých letech podařilo dosáhnout vyčištění pěší zóny od stánku, který zde nemá opodstatnění.

Ze soboty na neděli byl u Anděla omezen dopravní provoz. Důvodem bylo odstraňování a převoz objektu mobilní kanceláře. Po dlouhých letech se radnici podařilo dosáhnout vyčištění pěší zóny od stánku, který zde nemá opodstatnění.

„Podobné stánky nemají na pěší zóně co dělat, pouze zde zamořují veřejný prostor. Odstranění kanceláře pro nás byla dlouhodobá priorita. Můj dík mají všichni, kteří se na této akci podíleli, pro Anděl je to zcela zásadní okamžik,“ říká starosta Prahy 5 Radek Klíma (TOP 09).

O ukončení provozu mobilní kanceláře rozhodla po předchozích jednáních a posudcích Rada MČ Praha 5 v prosinci 2015 s tím, že k němu dojde k 31. 12. 2015. Ke konci roku 2015 Technická správa komunikací vypsala na žádost vlastníka záměr pronajmout plochu pod mobilní kanceláří na celý rok 2016, po dohodě s městskou častí však od záměru odstoupila.

„Přes všechny peripetie se nám nakonec podařilo situaci vyřešit. S novým majitelem jsme se dohodli na konečném termínu odvozu kanceláře a společně připravili podmínky pro realizaci poměrně náročného převozu,“ dodává zástupce starosty Martin Slabý (ANO).