Náhradní autobusová linka č. 232 místo uzavřené lávky přes Smíchovské nádraží

06/10/2023

V pondělí 9. října dojde kvůli rekonstrukci nádraží Praha-Smíchov k uzavření tamní lávky, která bude následně demontována. Dosavadní propojení přilehlých oblastí dočasně nahradí nová linka PID č. 232. Jezdit bude každý pracovní den od cca 5.30 do 20.00 hod., v základním intervalu 30 minut. Trasa linky povede přes zastávky Smíchovské nádraží – Pod Děvínem – Pod Konvářkou – Správa sociálního zabezpečení – Křížová – Na Knížecí.

Poté, co developer z bezpečnostních důvodů postupně odmítl naše čtyři varianty umístění provizorní lávky, obrátili jsme se na magistrát s požadavkem náhradní autobusové přepravy. Podařilo se domluvit novou linku, která bude financována ze strany developera, jemuž by provizorní lávka bránila ve výstavbě. S podporou náměstka primátora pro dopravu Zdeňka Hřiba a vedení organizace ROPID tak budeme moci v pondělí uvést novou autobusovou linku do provozu,“ uvedl místostarosta Prahy 5 pro dopravu Milan Kryl (Piráti).

Zřejmě ve druhé polovině října přibude na trase ještě zastávka Lihovar, která zjednoduší přestup cestujících z příměstských linek PID. Pro cestující z regionu, kteří přijíždějí autobusem či vlakem na Smíchovské nádraží, a poté docházejí pěšky přes lávku například do práce, budou všechny zastávky na trase linky č. 232 (s výjimkou Na Knížecí) zařazeny souběžně do tarifních pásem P i O. S předplatnými jízdenkami PID pro pásmo 0 tedy bude možné tento spoj využívat bez nutnosti doplácet si kupón pro území Prahy.

Základní náhradní spojení mezi Křížovou a Smíchovským nádražím je trvale dostupné s využitím běžných linek PID 7, 21, 120 a 231, kterými je možné ze zastávky Křížová dojet na přestup na tramvajové linky 4, 5, 12 a 20 či metro B v zastávkách Anděl či Na Knížecí.

O možnosti náhradně propojit předpolí Nádraží Smíchov a Radlickou se dále uvažuje, definitivně vše vyřeší až nová bezbariérová lávka, která bude součástí moderního Terminálu Smíchov. Její dokončení se předpokládá v roce 2025/26.

Přílohy ke stažení