Na děti čeká cesta pana Fogga

10/04/2018

Pohádková cesta kolem světa bude na děti čekat na Barrandově 21. dubna od 10 do 17 hodin. Pořadatelé se inspirovali příběhem Philease Fogga a jeho cesty kolem světa za 80 dní. Jeho zkrácenou a pohádkovou verzi s mnoha úkoly a dobrodružstvím pro děti od dvou let pro vás připravila městské část Praha 5 ve spolupráci se společností Velká dobrodružství. Na kilometrové trase nad Prokopským údolím na vás i vaše děti budou čekat postavy z celého světa s výpravnými dekoracemi, kde děti budou u každé z nich muset plnit úkoly. Ti starší se také pokusí uhádnout, jakou zemi představují. Dokážou malí cestovatelé nachytat ryby pro Eskymáka? Složit pizzu v Itálii nebo najít ztracený poklad na Sahaře? Po splnění všech úkolů dostanou malí poutníci dárek u truhly u stromu splněných přání. Trasa pohádkového lesa začíná v Lamačově ulici a vstup je zdarma. ,,O Pohádkové lesy v Praze 5 je ze strany dětí a dospělých vždy značný zájem. V září loňského roku si Pohádkový les v Kinského zahradě přišlo vychutnat více než sedmnáct tisíc malých i velkých návštěvníků. Podařilo se nám úspěšně navázat na tradici Pohádkových lesů, které jsme pořádali v letech 2013 a 2014. Strašidelný, Klasický a Princeznovský pohádkový les jsme postupně lokalizovali na Cibulku, na Barrandov a k Musaionu. Navštívilo je doposud přes osmdesát tisíc lidí a ohlasy byly obrovské. Tak doufejme, že i ten letošní na Barrandově se vydaří,“ uvedl radní JUDr. Petr Lachnit, který akci zaštiťuje.