Ministerstvo obrany ocenilo pracovníka MČ Praha 5 Vladimíra Joudu

26/11/2009

Ministerstvo obrany udělilo 23. listopadu 2009 pamětní plaketu panu Vladimíru Joudovi, pracovníku Odboru školství a kultury ÚMČ Praha 5. Ocenění obdržel jako projev uznání za péči o válečné hroby a pietní místa, kterých se na území MČ Praha 5 nachází celkem 87.

„Péče o pietní místa je naší čestnou povinností, kterou radnice Prahy 5 rozhodně nezanedbává. Vážím si toho, že byl díky své vzorné práci zaměstnanec našeho úřadu takto oceněn,“ říká starosta MČ Praha 5 Milan Jančík.

Vladimír Jouda převzal plaketu, jež mu byla udělena za příkladné zpracování evidence válečných hrobů ve správním obvodu městské části Praha 5. Držitelkou téhož ocenění je například také laureátka Záslužné medaile města Smíchova, tajemnice Českého svazu bojovníků za svobodu paní Marie Tykalová.

V současnosti se na území Prahy 5 nachází, jak je uvedeno výše, celkem 87 válečných hrobů a pietních míst, o které se městská část stará. Mimo jiné se jedná například o pamětní desky Milady Horákové, manželů Duškových, M.R. Štefánika, T.G. Masaryka a Karla Hašlera.