Mimořádná událost – odklon autobusových linek č. 231 a č. 571

01/06/2016

Na základě podnětů občanů jsme pátrali po tom, jaká je situace s autobusovými linkami č. 231 a č. 571, které po včerejší bouřce doprovázené přívalovým deštěm přestaly jezdit do některých zastávek. Podařilo se nám zjistit, že Dopravní podnik hlavního města Prahy a Regionální organizátor Pražské integrované dopravy tuto mimořádnost zapomněli zveřejnit na svých webových stránkách a po upozornění radnice Prahy 5 dojde k nápravě.

Důvodem odklonu linek je propad komunikace v křižovatce ul. Pod Děvínem x Kroupova a její následná neprůjezdnost. Podle našich informací mimořádnost potrvá zhruba týden.

Čas události

Od 20:00 dne 31.5.2016 do odvolání

Linky

231 a 571

Parametry

Linka 231: ze zastávky “Na Knížecí” beze změny a dále zst. TRAM “Křížová” – vpravo Radlická – vlevo Kurtvirtova – vlevo K Závěrce a dále po své trase

Linka 571: přejezd do přemístěné zastávky “Správa sociálního zabezpečení”  – Křížová – vlevo Radlická –  vlevo Kurtvirtova – vlevo K Závěrce a dále po své trase

Zastávky

Linka 231: “Správa sociálního zabezpečení, Pod Konvářkou, Konvářka” – zrušeny bez náhrady;  “Křížová” do zastávky TRAM v ul. Radlická, “Dívčí hrady” do ul. Kurtvirtova cca 50 m před křiž. s ul. K Závěrce – přemístěny.

Linka 571: “Pod Konvářkou, Konvářka” – zrušeny bez náhrady; “Správa sociálního zabezpečení” přemístěna do protisměrné zst. linky 120

Důvody

Propad komunikace v křižovatce ul. Pod Děvínem x Kroupova a její následná neprůjezdnost