Městská část Prahy 5 ve spolupráci s Inclusiem o.p.s. podporuje vzdělávání dětí a žáků s odlišným mateřským jazykem v projektu “Poznávejme se”

29/08/2017

Od dubna do prosince 2017 probíhají v rámci projektu „Poznávejme se“ Městské části Praha 5 ve spolupráci s neziskovou společností Inclusio o.p.s. probíhat aktivity sbližující děti a žáky a jejich rodiny různých národností. Žáci docházejí do Klubu Imagion Inclusia v Základní škole a Mateřské škole Praha 5 – Smíchov, Grafická 13, jíž je Městská část Prahy 5 zřizovatelem.

V rámci projektu „Poznávejme se“ proběhly během letošních prázdnin společné prázdninové aktivity žáků a rodičů, kdy děti a žáci společně trávili čas a poznávaly kulturní zázemí svých spolužáků a jejich rodin. Rodiče s žáky z Ukrajiny, Číny, Ruska a zemí EU společně 5. 7. navštívili zábavní centrum Mirákulum v Milovicích, kde se setkali také s paterčaty a řešili např. kvíz na téma „Snídaně v kulturách našich rodin“. 10.7 jsme jeli společně na výlet do Aquaparku Barrandov, kde jsme u vody malovali prvky různých kultur.  17. 7. jsme na výletě do zoo v Praze poznávali za pomocí pracovních listů Asii a Afriku. 7. 8. jsme byli v Biotopu Radotín a probírali otázky slušného chování v jednotlivých kulturách. Od 22.8 do 25. 8.  jsme vyjeli do Krkonoš na krátký výlet s žáky a dobrovolníky z řad příbuzných dětí a užili si společné chvíle a spolupráci na přípravě společných vzdělávacích a volnočasových aktivit. Prázdniny korunovala návštěva festivalu Barevná devítka – měli jsme možnost obohatit naše vědomosti o prvky kultur, které v Imagionu nejsou zastoupeny a společně strávit poslední sobotní srpnové odpoledne.

Informace o aktivitách neziskové organizace na webových stránkách: www.inclusio.cz, FB: Inclusio ops

Akce projektu jsou pořádány v rámci projektu MČ Praha 5 „Podpora vzdělávacích aktivit k integraci cizinců na území MČ Prahy 5 v roce 2017“ na integraci cizinců spolufinancovaného Ministerstvem vnitra ČR.

Přílohy ke stažení