Memoriál Michala Braniše ve fotbale

17/06/2024

Na hřišti FK Motorlet v pražských Jinonicích se konal v pořadí již 26. ročník Memoriálu ppor. Michala Braniše. Záštitu nad memoriálem převzal primátor hlavního města Prahy Bohuslav Svoboda.

Hlavním organizátorem akce je tradičně Sportovní klub policie FC 158 Praha z. s. Fotbalový turnaj opět dokázal, že utužuje vazby přátelství a spolupráce v oblasti bezpečnosti. Memoriál je připomínkou nejen tehdy 26letého podporučíka, který zahynul ve službě, ale také hrdinství policistů, kteří denně nasazují své životy za bezpečnost občanů či záchranu potencionálních obětí trestných činů.

Za MČ Praha 5 převzala nad turnajem záštitu starostka Radka Šimková, která také předala pohár jednomu z vítězných týmů. V letošním roce se memoriálu zúčastnily tyto týmy: MP Praha, PČR KŘ Plzeň, Celní správa ČR, PČR MŘ Ostrava, PČR MŘ Brno, Vězeňská služba ČR, JOMA a SKP FC 158 Praha.