Lidé z Prahy 5 nejsou na péči o blízké sami

04/10/2024

Poradnu – konzultační hodiny – pro neformálně pečující spustila od 1. září terénní pečovatelská služba Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 (CSOP). Bezplatná konzultace se sociálními pracovnicemi a koordinátorkami je možná každou středu od 13.00 do 16.30, a to na všech třech pracovištích pečovatelské služby: na Smíchově (náměstí 14. října 802/11), Barrandově (Krškova 807/21 – Poliklinika Barrandov) a v Plzeňské ulici (Plzeňská 174 – vila Áda).

Poradenství je určeno těm, kteří se připravují na péči o blízkého nebo o něj již pečují. Pracovnice v uvedených střediscích pomohou s orientací ve zdravotnických a sociálních službách (domácí zdravotní péče, pečovatelská služba, osobní asistence, odlehčovací a pobytové služby), pomohou s podáním žádostí o příspěvek na péči, na mobilitu a také s žádostí o průkaz ZTP/P. Samozřejmě poradí rovněž ohledně finanční pomoci (sociální dávky). „Podstatou této rozšířené služby je, aby nejen klienti, ale i pečující nezůstávali sami na řešení zdánlivě neřešitelných problémů,“ říká ředitelka CSOP Praha 5 Helena Volechová a dodává: „Z praxe víme, že vždy existují cesty k řešení, ale je důležité je společně hledat!“