Lezu, lezeš, lezeme! Praha 5 zve veřejnost na Český pohár v lezení na obtížnost

28/02/2018

Rada městské části Praha 5 schválila na svém středečním zasedání spolupořadatelství „Českého poháru dospělých a mládeže v lezení na obtížnost 2018“. Tato významná akce se uskuteční 24. března v Lezeckém centru SmíchOFF.

Lezení na stěně patří mezi nejpopulárnější amatérské sporty v České republice, poslední dobou se mu však věnuje i stále více profesionálů. Vzhledem k tomu, že je v březnu počasí velmi nevyzpytatelné a mnohdy mrzne, jsou občané ohledně venkovního sportování velmi omezeni. Proto se rozhodla radnice Prahy 5 tuto akci podpořit, jak vysvětluje zástupce starosty pro kulturu a sport Bc. Lukáš Herold (ODS): „Snažíme se, aby naši občané měli celoroční možnosti sportovního vyžití. V březnu jsou některé venkovní aktivity nemožné, proto jim nabízíme možnost účasti na halovém poháru v lezení. Doufáme, že tuto nabídku občané Prahy 5 využijí.“

Tváří letošního ročníku bude nejlepší světový lezec Adam Ondra spolu s dalšími esy světového lezení. Jedná se o 23. ročník halového sportovního závodu v lezení pro dospělé a mládež. Městská část Praha 5 podpořila tuto akci v rámci spolupořadatelství částkou 20 000 Kč. Akce začíná registrací v 9:00 hodin ráno a bude probíhat po celý den s tím, že slavnostní vyhlášení výsledků je plánováno na 20:00. Zájemci, kteří se nechtějí aktivně účastnit, mohou navštívit závod jako diváci, je pro ně připraveno 500 míst pro sledování.

Přílohy ke stažení