Konference Voda a veřejný prostor

01/10/2024

Jste srdečně zváni na konferenci Voda a veřejný prostor

Kdy: 6. listopadu 2024, 13:00-20:00
Kde: Auditorium DOX, Poupětova 1, Praha 7

Letošní léto ukázalo v plné síle, jak nás klimatická změna může potrápit. Nejprve dlouhá a úmorná srpnová vedra bez srážek, poté extrémní přívaly vody, se kterými jsme si na řadě míst nedokázali poradit. Téma vody a veřejného prostoru měst je tedy velmi aktuální. Budeme mluvit o tom, jak pomocí vody chladit naše města v době veder, ale také jak čelit přívalům deště, aby škody na zdraví, budovách a veřejných prostranstvích byly co nejmenší. Mezi hosty uvidíte například německého architekta Tilla Rehwaldta, v jehož projektech hraje voda klíčovou roli. Starosta Max Oberleitner představí protipovodňový systém rakouské obce Schwertberg. Z českých osobností uvidíte například Michala Žáka z ČHMÚ a mnoho dalších.

Program/Registrace ZDE