“Kavárna, co hledá jméno” pokračuje

21/02/2018

Jedna z nejpopulárnějších pražských kaváren, smíchovská „Kavárna, co hledá jméno“ bude pokračovat. Společnost, která ji provozuje, byla jediným zájemcem v otevřeném záměru MČ Praha 5, do kterého se mohl přihlásit kdokoliv. Rada MČ Praha 5 tak na svém středečním zasedáním odsouhlasila pronájem zmíněného objektu.

Pronájem nebytového objektu, který navazuje na nemovitost Stroupežnického 493/10, byl schválen za nabídnutých 72 100 Kč měsíčně + alt. DPH + zálohy na poskytované služby, na dobu neurčitou. „Kavárna, co hledá jméno bude na svém místě pokračovat dále, což určitě potěší desetitisíce jejích fanoušků a návštěvníků. Společnost, která ji provozuje, byla jediným účastníkem otevřeného záměru a městská část Praha 5 získá na pronájmu přes 850 000 korun ročně. Vezmeme-li v potaz, že před pár lety se jednalo o nevyužívanou ruinu, s níž měla radnice problémy, přináší pronájem tohoto objektu nezanedbatelnou částku do rozpočtu a podílí se na příjemné atmosféře centra Smíchova,“ uvedl tiskový mluvčí MČ Praha 5 Jakub Večerka.

Kdy bude kavárna znovu otevřena, je již nyní pouze na provozovateli, ze strany městské části Praha 5 podpisu nájemní smlouvy nic nebrání. Kavárna, která se v pražských mutacích celosvětově respektovaných žebříčků typu TripAdvisor umisťovala pravidelně na předních příčkách, tak může v nejbližší době opět zpříjemnit a obohatit život mj. i nabídkou kulturního programu nejen obyvatelům Prahy 5.

Přílohy ke stažení