Anketa o budoucí podobě hřiště Hlubočepy: výsledky

11/06/2024

V průběhu března městská část formou ankety zjišťovala názory obyvatel na způsob využití bývalého hřiště SK Hlubočepy. Z předchozích let je zpracován projekt se stavebním povolením na obnovení fotbalového hřiště a vybudování zázemí se šatnami, klubovnou a malým víceúčelovým hřištěm. Četné podněty místních občanů a spolků však signalizovaly, že tento záměr nemusí být ten nejvhodnější.

V anketě měli respondenti na výběr ze dvou základních možností rozvoje:

Plnohodnotné soutěžní fotbalové hřiště

Víceúčelové sportoviště a volnočasové / komunitní prvky

Více podpory získala druhá varianta, víceúčelového prostoru. Z celkových 553 odpovědí se pro ni vyslovily téměř dvě třetiny. V případě obyvatel, kteří v oblasti bydlí, získala druhá varianta ještě silnější podporu. Detailní výsledky ankety si můžete prohlédnout ve zprávě připojené pod tímto článkem.

Městská část Praha 5 nyní na základě výstupů ankety zpracovává několik variant různého využití plochy. Varianty budou přibližně naceněny včetně možností provozu, a následně předloženy k projednání příslušným poradním orgánům Zastupitelstva a Rady městské části Prahy 5. Na podzim pak budou výstupy projednány s místními občany a bude učiněno rozhodnutí o konečné podobě tohoto prostoru.

Základní údaje o anketě a její výsledky

Období sběru dat: 26. 2. – 31. 3. 2024

Počet odpovědí: 553, z toho 480 elektronicky a 73 v papírové podobě

Podíl respondentů podle bydliště:

Podíl respondentů podle věku jejich dětí:

Preference jednotlivých variant – celková:

Preference jednotlivých variant – obyvatelé Hlubočep:

Preference jednotlivých variant – obyvatelé Barrandova:

Přílohy ke stažení