Dendrologický posudek v okolí Butovického rybníka

Interpelace:

Interpelace na místostarostu Ing. arch. Radka Janouška 18. června 2024

Dendrologický posudek v okolí Butovického rybníka

Dne 31.5.24 byla ze strany vedení Městské části Praha 5, zastoupené paní starostkou Mgr. Radkou Šimkovou a místostarostou Ing. Arch. Radkem Janouškem, vystavena objednávka na „Zhotovení dendrologického průzkumu v okolí Butovického rybníka“. Dodavatelem těchto služeb je společnost Boa Construction s.r.o., IČO 04779398, zastoupená jednatelem Ing. Vítem Řezáčem.
Z analýzy veřejně dostupných informací však k mému hlubokému překvapení není zřejmé, proč byla tato společnost k něčemu tak přesně definovanému jako je dendrologický průzkum vybrána. Z webu společnosti nebo z veřejného rejstříku firem vyplývá, že objednané služby společnost vůbec nenabízí. Jde tedy o zajištění zakázku subdodávkou.
Při volební kampani v roce 2022 jste používali hesla „Konec starým pořádkům“ či „Vymeteme radnici“. Obávám se, že zadávání i těchto relativně malých zakázek zastřešujícím společnostem není transparentnost, s kterou jste vstupovali do veřejného prostoru.
Prosím tedy o odpovědi na tyto otázky:
Na základě jakého zadání a parametrů jste pro výše zmíněnou činnost hledali dodavatele?
Jak jste Boa Construction s.r.o. nalezli?
Čím vás společnost Boa Construction s.r.o. oslovila, zaujala, přesvědčila o své specializaci?
Proč jste si neobjednali společnost specializovanou na dendrologii?

David Dušek
Místopředseda klubu STAN Praha 5