Finalisté Talentu Prahy 5 vystoupí s orchestrem PKF – Prague Philharmonia

22/01/2016

Soutěž Talent Prahy 5, kterou pořádá Praha 5 společně s PKF – Prague Philharmonia, má za sebou úspěšný 9. ročník, konaný pod záštitou starosty MČ Praha 5 MUDr. Radka Klímy a radního pro oblast kultury Petra Hnyka.

Dovolujeme si vás proto pozvat na koncert nejlepších účastníků soutěže, který se již tradičně uskuteční v Národním domě na Smíchově 2. února 2016 od 19 hodin. Vstup je zdarma.

Možnost zahrát si s profesionální orchestrálním tělesem a pod taktovkou renomovaného dirigenta, jakým je Leoš Svárovský, dostane sedm mladých hudebníků. Klavírista Adam Klánský (Fakultní ZŠ Drtinova, 14 let) přednese Dvořákovo Rondo g moll. Stejně starý violoncellista Jakub Gráf navštěvuje Gymnázium a Hudební školu hl. m. Prahy a připravil si koncert Camilla Saint-Saënse. Alena Skácelová ze ZUŠ Štefánikova (17 let) přednese první větu z Haydnova Klavírního koncert G dur. Klavírní koncert v tónině D dur Josepha Haydna zahraje také Marcell Horváth z Debrecínu. Dunja Kalamir (Bělehrad) zahájí večer Houslovým koncertem a moll J. S. Bacha a Luka Norac ze Splitu nastudoval Glazunovův koncert pro altsaxofon. Koncert uzavře Júlia Pechová z Bratislavy árií Zerliny z Mozartovy opery Don Giovanni.

Více informací najdete také na www.pkf.cz