Další veřejné setkání k rekonstrukci Dětského ostrova

27/04/2016

Radní Prahy 5 v březnu schválili výběr zpracovatele studie a projektové dokumentace na rekonstrukci Dětského ostrova. Součástí zadání je i veřejná diskuze s občany nad návrhem budoucí podoby ostrova, která proběhla v pondělí 25. dubna. Další setkání, tentokrát nad verzí, která bude již upravena podle požadavku občanů, je připravené na pondělí 9. května od 18 hodin v budově radnice, Štefánikova 13, 15, v zasedací místnosti zastupitelstva, 6. patro.

Výraznou změnou by během rekonstrukce mělo projít např. dětské hřiště.

„Chceme, aby dětské hřiště na Dětském ostrově nebylo jedním z mnoha. Oproti běžným hřištím má být větší a atraktivnější. Mělo by být místem, na které se vydají rodiny z celé Prahy 5, třeba na celý den,” říká starosta Radek Klíma (TOP 09).

I proto nebylo možné použít projekt z roku 2013, který dětské hřiště řešil jako malé, běžné, v Praze 5 několikáté v pořadí.

Projekt bude řešit i cyklistickou dopravu, zejména umístění cyklostojanů v předpolí mostu a u dětských atrakcí na ostrově, vedení hlavní trasy ostrovem, řešení napojení cest na předpokládanou budoucí lávku na severním konci ostrova a napojení na současnou lávku.

„Obnova a rozšíření dětského hřiště je pro nás prioritní akce, nejdřív jsme ji však museli zahrnout do rozpočtu. Což jsme učinili prakticky bezodkladně. Respektive zařadili jsme ji hned do prvního balíku investičních akcí, které naplánovala současná koalice,“ vysvětluje zdržení realizace starosta a dodává: „Pokud předchozí rada nepřipravila podmínky pro realizaci, nemohla dřív ani proběhnout.”

Na projekt a obnovu a rozšíření dětského hřiště je v rozpočtu pro letošní rok vyhrazeno 21,5 mil. Kč. S ohledem na termíny (zákonné lhůty pro stavební povolení apod.) bude se vší pravděpodobností otevřeno až v příštím roce.